Depresija

08/02/2018

Technologinė žmonijos evoliucija vyksta didžiuliu greičiu, tačiau vis dėl to tai negarantuoja žmonėms laimės. Vis daugiau žmonių jaučiasi nelaimingi ir kenčia nuo depresijos. 

Kodėl pasireiškia depresija?

Dažniausiai depresija sergančius žmones norime užjausti, paguosti, ieškome būdų kaip jiems pakelti nuotaiką tačiau toks elgesys dažniausiai nepadeda jiems išeiti iš depresijos. Vedos teigia, kad žmogus sergantis depresija yra aukščiose egoizmo stadijoje, kadangi jam rūpi tik jis pats ir visiškai ignoruoja aplinką.

Kaip išeiti iš depresijos?

Pirmiausia žmogus turi pats nuspręsti - kad jis nori išeiti iš depresijos, be sprendimo niekas negalės padėti. Sekantis žingsnis - padėti kitiems: pagalba gali būti artimiems žmonėms, tėvams, seneliais - ar savanorytė/tarnystė socialiniuose projektuose. Pagalba reikalinga visada. Žmogus padėdamas kitiems pamažu išeidinės iš depresijos, jis pamatys kiek jis gali duoti kitiems ir koks savanaudiškas buvo sedėdamas depresijoje. Taip pat svarbu kokioje aplinkoje esame.

Prieš diagnozuodami sau depresiją ir žemą savivertę, įsitikinkite, kad jūsų nesupa idiotai. 

Zigmondas Froidas akcentuoja aplinką kurioje esame, kadangi kas mus supa - tokie ir tampame. Todėl jeigu turime savo aplinkoje negatyviai nusiteikusių žmonių - reiktų vengti kontakto su jais ir jeigu įmanoma - nutraukti tokius santykius.