Kodėl svarbu visiems atleisti?

11/17/2018

Mus visus kas nors kada nors gyvenime yra įžeidęs, išdavęs, apgavęs ar neteisingai su mumis pasielgęs. Ir net kai kančių kaltininkas prašo jam atleisti, dažnai būna labai sunku padaryti. Kodėl?

Atleidimas tai veiksmas, sprendimas, kuris yra itin asmeniškas, kylantis iš ten kur slypi meilė ir vidinė ramybė. Tai labai gilus ir intymus procesas, kuris jums patiems asmeniškai naudingas.

Atleidimas tai būdas pašalinti kliūtis nuo visų kelių, vedančių į jūsų širdį ir iš jos, kad meilės ir išminties srautas vėl galėtų laisvai plūsti. Atleidęs žmogus pirmiausiai išsivaduoja iš savo viduje esančio kartėlio.

Atleisti nereiškia suprasti kito žmogaus elgesį, jį ginti ar pateisinti arba stengtis dirbtinai užgniaužti savo jausmus, kuriuos sukėlė šis elgesys. Atleisti nereiškia, kad reikia išbraukti iš savo atminties kito žmogaus poelgius, apsimesti, kad nėra skaudu pamiršti pažeminimą ir apskritai viską kas įvyko. Atleisti paprasčiausiai reiškia vėl atverti duris į savo širdį ir visiems laikams liautis galvoti, kad viskas galėjo būti kitaip, liautis svajoti apie praeitį be patirtos skriaudos.

Užgniaužta nuoskauda turi įtakos santykiams ne tik su tuo žmogumi, kuriam galite atleisti, bet ir su visais kitais. Jūs rizikuojate prarasti ryšį su savo paties širdimi. Nuoskaudos jus tik jus žeidžia, traukia žemyn. Jos jus daro silpnesnius, kenkia jūsų gyvenimo kokybei ir net fizinei sveikatai. Jeigu nesugebate atleisti, nervinatės vilkdami nepasitenkinimo jungą.

Atleisti reiškia pripažinti ne tik tai, kad su jumis buvo pasielgta neteisingai, bet ir tai, kad negalite atsukti laiko. Nors ir prisimenate kito žmogaus poelgį, tačiau pykčio jausmo nebejaučiate. Tai jūs pakeitėte savo suvokimą, kad nebesate praeities įkaitas, tai žingsnis į ateitį. Įstengę nuoširdžiai atleisti, galėsite numesti savo pyktį tarsi sunkią naštą nuo pečių ir savo viduje išlaisvinti meilę. Tada jūs galėsite su palengvėjimu atsikvėpti ir pradėti gyvenimą nuo pradžių.

Štai kodėl taip svarbu atleisti.